Tradiční voňavou vánoční atmosféru vánoc vám pomůže vykouzlit vánoční františek. Tradice pálení františků je stará přibližně 300 let a pochází z německo-českého pohraničí, především z Krušnohoří, ale kořeny sahají, až do archaických dob, kdy se vykuřovaly a očišťovaly domy na přelomu starého a nového roku. Jméno získaly patrně po Františku z Assisi.
Tradiční voňavou vánoční atmosféru vánoc vám pomůže vykouzlit vánoční františek. 

co je vlastně františek

Vánoční františek je pálené dřevěné uhlí. Nejčastěji se používá lipové dřevo. Rozemleté dřevěné uhlí a pryskyřice se smíchají s pojivem a přidá se k němu kadidlo (olibanum). Kadidlo je pryskyřice z kadidlovníku pravého (Boswellia sacra), který dodávám františku jeho charakteristickou vůni. Hmota se pak pomocí speciálních kleští vymačkává do tvaru jednotlivých homolek. Homolky se pak suší v sušárně nebo na sluníčku

 

jak správně zapálit františka

Špičku františka přidržte nad svíčkou nebo nad zapalovačem. Přidržte špičku františka v plameni po dobu 15-20 sekund. Pomalu s ním v plameni otáčejte, aby došlo k rovnoměrnému zapálení . Po vytažení františka z plamene jej ještě mírně rozfoukejte. Používejte při pálení nehořlavou podložku.

 

Vánoční františky patří mezi levné reklamní dárky vhodné na rozdávání.

 

poptavka 150 1 

 

 
dárkový sáček obsahuje:

5 ks vánočních františků (výška 4cm)


balení:

PP sáček
sáček je převázán bordó rafií
kartička se jménem produktu
 

možnosti firemního dotisku:

komplimentka (od 50ks)


cena:

pro kusový odběr do 50 ks: 25Kč
nad 50ks: individuální kalkulace

 

do shopu v42


 

minimální množství:

1ks


 
varianty:

velký františek (10cm)
františek - skořice
františek - santal
františek - vanilka